Здоров'я пекінесів

Хвороби вух і очей у собак
Хвороби вух
Вуха слід завжди тримати в чистоті. Для цієї мети прекрасно послужить чиста марля. Не допускайте, щоб у вуха потрапила волога. Час від часу в вушному каналі можуть з'являтися темні воскоподібні виділення. У цьому випадку ветеринар призначить курс вушних крапель, які повинні допомогти позбавитися від цієї хвороби.
Отит. Причиною хвороби часто бувають переохолодження, інфекція риніт, гайморит, удари по вуху, вушна короста, попадання сторонніх тіл у вухо (бруд, вода). Отит може бути серозним або гнійним. Хвора собака нахиляє голову в бік хворого вуха, тре і чеше його. З вуха витікає гній, шерсть біля вуха злипається. Лікування має бути швидким (інакше може таке ускладнення, як менінгіт - запалення мозку) і комплексним. Усувається і сама причина виникнення захворювання. У принципі ця хвороба не так страшна, як здається на перший погляд, але тільки за умови своєчасного і правильного лікування. Не зволікайте з цим, звертайтеся до досвідченого ветеринара.
Вушна короста. Вушну коросту ще називають ОТОДЕКОЗ. Про це захворювання написано багато (особливо в періодичній літературі про тварин). Мені б хотілося підкреслити, що хвороба небезпечна і важко піддається лікуванню. Собака проявляє занепокоєння, трет вухо лапою або намагається терти його про сторонні предмети, трясе головою. З вуха витікає ексудат, шерсть вушної раковини злипається. Якщо вчасно не почати лікування, собака втрачає слух, у неї можуть з'явитися і нервові розлади. Збудником захворювання є кліщ-кожеед. Самка кліща відкладає яйця до 100 штук, через тиждень з них виводяться личинки, які через 1,5 тижні перетворюються на дорослих особин. Дратуючи шкіру вушних раковин, вони викликають запалення і виділення ексудату, яким харчуються кліщі.
Хвороби очей
У пекінесів буває більше проблем з очима, ніж у собак більшості інших порід. Причина полягає у формі і розташуванні очей. Екзофтальм - ось медичний термін, що позначає виступаючі очі пекінеса. Більшість очних захворювань викликаються або ударами, або тим, що собака тре око, намагаючись позбавитися від роздратування.
Повсякденний догляд. Очі слід щодня оглядати і протирати зволоженою ватою. Слідкуйте за тим, щоб волосся не потрапляли в очі. Якщо волосся довге, краще вкоротити їх за допомогою ножиць із закругленими кінцями. Якщо таке завдання лякає Вас, змастіть волосся на зморшці вазеліном і відведіть їх від очей. Ось перші ознаки проблеми з оком: собака починає часто моргати і або трет очей лапою, або треться головою об що-небудь на зразок килима або навіть про дротові стінки своєї клітки, що тільки посилює проблему.
Часто перша ознака, який зауважує господар, - це блідо-блакитне замутніння, яке називають "блакитний очей". Іноді таке явище може викликатися сквозняком, тому стежте, щоб уражені собаки не сиділи на вулиці на вітрі.
Сторонні тіла. Хороший засіб, за допомогою якого можна очистити очей, а також змити потрапили туди сторонні тіла, - це стерильний розчин солі, на зразок того, яким користуються люди, що носять контактні лінзи. Після цього нанесіть на око спеціальну очну мазь або закапайте краплі. Не допускайте, щоб верхівка тюбика з очної маззю торкнулася очі. Наносите мазь наступним чином: підніміть верхню повіку і видавіть всередину мазь. Коли собака моргне, мазь розподілиться по роговій оболонці ока. Наносите мазь якомога частіше. Якщо Ви знаєте, що причиною стала травма, видаліть цей предмет з ока. Чим більше травм отримає очей, тим слабкіше він стане і тим більше буде втрата зору. Часто травму заподіює кіготь лапи іншого собаки, що зачепив око під час гри. Тому пильно стежте щоб не було занадто грубого поведінки тварин під час ігор.
Ентропіон. Деякі захворювання повік можуть викликати подряпини рогової оболонки ока, як, наприклад, ентропіон (заворот століття), який виявляється в тому, що нижню повіку вивертається всередину, у напрямку до очного яблука, і вії труть і дратують око. Тут потрібна ветеринарна допомога, і звичайно в таких випадках робиться операція.
Ентропіон - це основна хвороба, яка може вражати очі і у бульмастифів. Хороший ветеринар може виправити це патологічний стан, причому так, що ніхто навіть не здогадається, що у собаки перш було таке захворювання. Це, звичайно, прекрасно з точки зору благополуччя тварини. Уражена собака моргає і намагається не дивитися на сонце або яскраве джерело світла. Очі в неї надмірно сльозяться. Це захворювання (якщо тільки воно не викликане травмою) зазвичай виявляється протягом перших шести місяців життя цуценя. Видно, що повіки у нього вивернуті всередину, до очному яблуку. Тому під час руху століття вії дряпають очне яблуко. Це може призвести до появи виразок. Якщо хворобою нехтувати, вона може викликати сліпоту в ураженому оці. Причина хвороби - занадто велика повіку або занадто маленьке очне яблуко, або і те й інше одночасно. Якщо Ви підозрюєте у собаки ентропіон, не вагаючись, зверніться до ветеринара. Адже для Вашої собаки це дуже хворобливий стан, не кажучи вже про те, це воно може закінчитися втратою зору.
Випадання очного яблука. Це захворювання в основному зустрічається у деяких представників породи пекінес. Але якщо щодня оглядати очі і регулярно протирати їх, з ними не повинно бути ніяких проблем. Випадання очного яблука зазвичай трапляється під час бійки, коли інша собака зачепить шкіру збоку від ока. Через те, що очі у пекінеса великі, а очниці неглибокі, очне яблуко може випадати.
На вигляд це виглядає дуже страшно, але Ви повинні зберігати спокій і діяти швидко, якщо хочете врятувати очей і зберегти хоч якусь надію на повноцінне зір. Розведіть ширше повіки і натисніть на очне яблуко подушечками пальців, щоб швидше повернути його на місце, поки воно не почало розпухати. Робити це потрібно вдвох, проте швидкість відіграє істотну роль - адже якщо очне яблуко розпухне, Вам не вдасться вставити його назад.
Якщо у вас нічого не вийде, негайно зателефонуйте ветеринара, прикрийте очей вологим і чистим бинтом і якнайшвидше їдьте у ветеринарну лікарню.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Собака
Кращий сайт про породу собак Сибірський хаскі. Багато цікавої інформації.
Подарок
Лучшие поздравления на портале Vfarte.ru. Стихи, смс - всё для вас! 
Цікавий україномовний сайт медичної тематики. Відвідуйте медичний портал.