Історія пекінесів

Пекінес або Пекінська палацова собака, або Pekingese як кажуть більшість людей, що займаються розведенням тварин, має, серед розводяться собак, ймовірно найдавніше походження. Цій породі понад 2000 років. Його історія лежить далеко у пітьмі, так як він був виведений в китайському імператорському палаці.
Число легенд і оповідей про його походження нескінченно велике. Твори мистецтва минулих сторіч показують пекінеса як "маленького лева з Пекіна". З його гривою і його величним манірністю він нагадує маленького лева, а своїм обличчям він нагадує мавпочку. Благородна (аристократична) стриманість азіатів, хоробрість левів, темперамент і розум відрізняють пекінеса, який став широко розповсюджений у нас тільки кілька останніх століть. Він потрапив в 1860 році в Англії, а звідти - на континент.
Однак, повернемося назад до старого Китаю. Древнє сказання оповідає про один чарівника, який перетворив одну китайську принцесу в квітку лотоса, а одного принца - у білку. Але Будда з'єднав цю пару і таким чином виник пекінес.
В іншій легенді розповідається про один лева, який закохався шалено в одну маленьку мавпочку. Будда взяв під свій захист закоханих, але зажадав при цьому, що б обличчя матері передавалося у спадок (тобто з покоління в покоління). Так само великий образ батька повинен переданий у спадок. Так виник маленький лев з Пекіна, пекінес.
Сьогодні припускають, що пекінес відбувається з монастирів Тібету. Саме там по сьогоднішній день вирощується подібна раса тварин, Тибетський спанієль. Він є грубою копією пекінеса з невеликою кількістю волосся на голові, довгоногий, з більш великим носом і подовженою мордою. Цього Тибетського спанієля так само називають "молитовної або священної (для служби в храмах) собакою".
Вже більш, ніж 2 тисячоліття років тому - за часів Конфуція - згадуються льваподобние, коротконосі карликові собаки, які часто були прообразом для виконання художніх робіт в старому Китаї.
Пекінес жив на самоті імператорських палаців. Імператор сам займався розведенням цих собак. За собаками доглядали євнухи, так говорить переказ, а так само рабині (годують грудьми), дітей, яких вбивали одразу після їх народження. Солдати охороняли сади, в яких пустували собаки.
Під страхом смертної кари було заборонено розводити пекінесів за межами імператорського палацу, або вивозити їх за межі країни. Слуги, які спеціально несли відповідальність ха цих собак, при виникненні цього нещасного випадку повинні були спокутувати свою провину головою (тобто могли позбутися своєї голови). Пекінеси при дворі були часто так шановані, що їм потрібно було приносити такі ж почесті, як і вищестоящим по рангу службовцям.
Хроніка повідомляє, що імператор Лінг Ті, з правлячої до народження Христа династії Хан, нагородив "маленького лева з Пекіна" капелюхом ступеня Chin Hsien, нагородою, яка може зрівнятися за ступенем значущості з сьогоднішньої Нобелівською премією.
Згідно з переказами, традиціям старого Китаю, пекінес є гурманом, любителем добре поїсти. Оскільки він дуже перебірливий у їжі, рекомендується давати йому в їжу: плавники акули, печінка бекаса, грудки перепелів, при хворобі - крім леопардового жиру, ще протертий ріг носорога, саме дорогі ліки в Китаї, яке служить, переважно, як зміцнювальний засіб.
Собаки в палаці служили для звеселяння імператорської сім'ї. Чотири з них йшли за імператором як постійні охоронці, вдень і вночі. Дві з них бігли попереду, інші дві несли крякали мантії, тримаючи його в своїй пащі.
Найбільших пекінесів називали собаки-леви, середніх називали сонячними собаками, а найменших - ручними собаками. Останні були так крихітні, що дами з імператорського палацу гуляли разом з ними, тримаючи їх у своїх руках. Кожної сукні повинен був відповідати відповідний за кольором пекінес.
З 722 року виходить історія про те, що одного разу імператор грав у шахи зі своїм придворним. Поруч з імператором сидів службовець другого рангу і спостерігав за грою. Його сердило те, що імператор втратив дуже багато фігур, і він дозволив своєму рукавні пекінесові доторкнутися до шахової дошки таким чином, що б всі фігури були скинуті з дошки на підлогу. Гра була закінчена. Імператор сміявся.
Хроніка 990 року повідомляє, що поруч з імператором сиділи маленькі собаки, які були дуже розумні, слухняні і ласкаві. Аудієнцію гостей вони коментували за допомогою гавкоту або виляння хвостом.
Собаки імператорського палацу цінувалися так само як сторожові собаки. Одного разу, в 1041 році, вони змогли розбудувати заколот імператорської варти, у той час, як вони одночасно загавкали через появу чужих шерехів.
Багато чужинці, які раніше прибували до китайського палацу, хотіли забрати з собою в Європу таку собаку в якості дорогоцінного подарунка. Азіатська ввічливість виконувала це бажання, проте, перед цим пекінесів годували мелкопорезанним бамбуком. жоден звір не може прожити після цього більше 2-х днів. Таким чином жоден пекінес ніколи не жив за межами палацу.
Порцелянові собаки, які вироблялися приблизно 1800 році в англійських майстернях, навряд чи можуть бути прообразами китайської пластинки зображення собак-левів, як це часто вважається. До цього часу пекінес був ще не відомий в Європі. Так само англійські порцелянові собаки схожі більше на драконів, ніж на собак, і були, по можливості, прообразами дорогоцінних китайських малюнків (фігур), в яких собака, дракон і лев злиті воєдино.
У портових містах такі фаянсові фігури стояли у вікнах легковажних дам. Якщо собаки дивляться на вулицю, то для кожного перебуваючого було ясно, у пані є гість. Так як в той час пропозиція любовних послуг було не дозволено законом, з відвідуванням такої дами була пов'язана покупка фарфорового собаки. Привід для іншої справи.
Пекінес тільки в другій половині 19 століття потрапив до Європи. Це було в 1860 році, коли французькі й англійські війська знаходилися в Пекіні. Імператриця Цу-Сі врятувалася втечею і змогла взяти з собою лише кілька дорогоцінних собак. Решта собаки повинні були бути вбиті в палаці.
У павільйоні літнього палацу у трупа імператорської тітки солдати знайшли 5 маленьких, особливих собачок, які весло стрибали навколо. Адмірал Джон Хей, генерал Дюнне і родич герцога Річмонда - їм вдалося взяти з собою цих собачок. Слуга, який доглядає за цими тваринами, зміг переконати офіцерів в тому, що тільки він зможе доглядати за цими собаками. Його взяли з собою до Англії.
Одна собачка, Лотті, була піднесена в дар королеві Вікторії. Після смерті цього собаки в 1872 році з неї було зроблено опудало, і вона була виставлена ​​в Науково-дослідному музеї в Лондоні. Картина художника Ландзеера висить у Вінзорской фортеці.
Слуга, який доглядає за такими собаками, прибув з рештою 4-ма собачками до герцогині Річмонда, яка потім заснувала перший розплідник для пекінесів під назвою "Goodwood".
Справжнім батьком усіх європейських пекінесів повинен бути "Пекінескій Петро", якого купив в Пекіні Містер Аллен в кінці 19-го сторіччя в одного палацового євнуха. Перша виставка відбулася в бальній залі готелю Plaza міста Нью-Йорк. Це було суспільна подія першого рангу, яке зберегло особливого значення завдяки далекосхідної декорації. Прямих нащадків можна ще знайти в 1909 році серед 8 пекінесів, внесених до книги розведення декоративних собак Німеччині.
З цього первісного складу та деяких наступних, які влітку 1900 року при повстанні потрапили до Європи, частково в Німеччину, виникло розведення європейської породи пекінесів. Це був важкий шлях, дуже дороге розведення собак, яке довгий час залишалося доступним тільки для багатих.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Собака
Кращий сайт про породу собак Сибірський хаскі. Багато цікавої інформації.
Подарок
Лучшие поздравления на портале Vfarte.ru. Стихи, смс - всё для вас! 
Цікавий україномовний сайт медичної тематики. Відвідуйте медичний портал.