Розповіді про пекінесів


Легенда про походження породи
Пекінес - досить самодостатня і, далеко не іграшкова, собака. Спочатку пекінесів використовували тільки в декоративних цілях, як частина меблів, для збільшення престижу господаря. Адже пекінес - аристократична порода. Собака королів. Він, незважаючи на свої досить невеликі розміри, вражає уяву людини своїми грацією і достоїнствами, воістину королівською величчю. Незважаючи на це, пекінес прекрасно пристосується до будь-якого місця проживання. Головне для нього - це догляд та затишок. Існує дуже багато легенд про походження породи. Ось одна з них. Якось раз, погожим днем, відпочивав лев, цар звірів на березі маленької річечки. Він був ситий і благодушним після купання. Раптом, на дереві, побачив лев мавпочку. Незвичайною красунею здалася вона йому. І, як би неправдоподібно це не звучало, він закохався. Плодом їх пристрасної любові стала маленька собачка. Вона отримала у спадок від тата-лева свою незвичайну зовнішність, чудову гриву, хоробрість і відвагу. Від мами-мавпи дісталася пекінесові гарний розумний вираз мордочки і хитрість. Так і вийшло, що результат кохання двох сердець - незвичайна левова порода собак.

Легенди про пекінесів
У собак породи пекінес легендарне минуле. Згадка про них знаходять встарокитайських старовинних рукописах, починаючи з двісті тринадцятий року нашої ери. У них говориться, що Конфуція і Будду супроводжувала маленька, коротколапих собачка з довгою шерстю. Так що пекінес - собака Бога. Дуже часто в легендах і переказах пекінеса пов'язують з пригодами Будди. Одного разу, за проявлену собакою сміливість, відвагу і відданість, Будда обдарував пекінеса своїм благословенням. Він доторкнувся до чола тваринного своєю долонею. З тих пір в цьому місці у пекінесів біла мітка. В іншій красивою легендою пов'язують появу собаки з чарами. Якось раз, злий чаклун перетворив юну китайську принцесу в прекрасну квітку. Квітка лотоса. Принцесу ту пристрасно любив відважний принц. Доля його склалася так само сумно. Ненависний заздрісний чаклун перетворив його на білку. Ніяк не могли люблячі серця звільнитися від прокляття. Зглянувся над молодими людьми Будда. Він дозволив з'явитися на світ плоду їхнього кохання. Плід від такої нерівної пари - маленька кудлата і смішна собачка, пекінес. Назва «пекінес», походить від слова «Пекін». Воно відразу вказує на походження собаки.

Цікаві історичні моменти життя пекінесів
Китайська княжна Дер Лінг залишила після себе дуже багато записів. Серед них було знайдено багато згадок про пекінських придворних собаках. Княжна ця була родичкою імператриці Цзи Сі, яка була на троні з 1834 по 1908 рік. Ось що свідчили оповідання. При імператорському дворі було багато пекінесів. Їх тримали в бамбукових загончик. Щоранку, при появі імператриці їх випускали зі словами: «Приходить Будда». Після чого собаки проробляли ряд фокусів. Вони перекидалися, гавкали, стрибали і пританцьовували. Найулюбленішою і наближеною собакою вважалася сука Хай Лін. Вона жила по-царськи у Малому тронному залі. Її обслуговував особистий слуга, який виконував всі її забаганки. Водив цей слуга Хай Лиин на позолоченому повідку, прикрашеному срібними дзвіночками. Куди б не йшла улюблениця, всі чули її наближення і надавали їй повагу. Придворний сад охороняли солдати, щоб жоден із смертних не побачив священних собак і не захопив жодну з них. Пекінеси були недоторканні і жили в ізоляції в палаці. Під час різних релігійних свят імператори носили собак на своїх рукавах. Їм надавали найвищі почесті, як святим.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Собака
Кращий сайт про породу собак Сибірський хаскі. Багато цікавої інформації.
Подарок
Лучшие поздравления на портале Vfarte.ru. Стихи, смс - всё для вас! 
Цікавий україномовний сайт медичної тематики. Відвідуйте медичний портал.