Загальна характеристика пекінесів

Пекінес займає почесне місце у світі собак багато в чому завдяки східному походженням і своїм чарівного, ні з ким не порівнянного вигляду. У стародавні часи у себе на батьківщині, в Китаї, пекінес вважався священною собакою, збереглося безліч фігурок і статуеток пекінеса різних розмірів, виконаних з самих різних матеріалів - від слонової кістки і бронзи до дерева, інкрустованого дорогоцінними каменями.

   Час походження породи відомо лише приблизно, найраніші свідоцтва її існування відносяться до VIII століття н. е.. Проте відомо, що порода містилася в чистоті - пекінесів тримала тільки імператорська родина, а його крадіжка каралась стратою.
   Характерні риси, які сьогодні прагнуть зберегти і поліпшити, були присутні завжди, що видно з імен, привласнених їм у стародавньому Китаї. Одних називали «левова собака», очевидно, через масивної передньої частини, важкої гриви і похилого крупа. Друге - «собаки сонця» завдяки їх розкішному золотаво-червоному забарвленню. З тих часів з'явилося безліч більш темних відтінків, але і в наші дні на виставках можна побачити чимало золотисто-червоних собак. Третіх - «собака для рукава». Так називали самих маленьких собак, яких члени імператорської сім'ї носили в своїх об'ємних рукавах.
Поява пекінесів в західному світі пов'язане з пограбуванням Імператорського палацу англійцями в 1860 році. Історія свідчить, що п'ять собак виявили в покоях тітки китайського імператора. Це явно були її улюблені собачки, сама вона покінчила життя самогубством при наближенні англійських військ. Стверджують, що по всьому палацу були розкидані трупи пекінесів: китайці віддавали перевагу вбивати їх, ніж віддавати в руки загарбників. П'ять пекінесів, знайдених англійцями, були різних забарвлень; одну світло-коричневу і одну плямисту собаку подарували королеві Вікторії.
   Вперше пекінесів показали на виставці в 1893 році, коли одного з них місіс Аллен виставила в Честері.

   Однак неперевершена краса і цікава історія породи висунули її на одне з перших місць за популярністю, де вона залишається до цих пір. Особливу роль в ранньому розвитку породи на Заході зіграли три собаки - А Кум і Мімоза, яких називали «атлантами Племінний книги» в Англії, і великий чорно-підпалий пес Боксер, названий так господарем, майором Гвейном, в честь Боксерського повстання в Китаї 1900 . Як не дивно, у Боксера був купейний хвіст, і тому він ніколи не виставлявся, але для раннього розвитку породи він зробив більше, ніж будь-який інший пекінес.
   Пекінесів почали реєструвати в Американському клубі собаківництва в 1906 році. Той факт, що ця порода швидко завоювала любов американських любителів собак, можна довести тим, що Американський клуб пекінесів став членом АКС вже в 1909 році.
   Поява пекінесів на Заході ні в якому разі не змінило його яскравої індивідуальності. Вони поєднують у собі зарозумілість з доводить до сказу упертістю, яке робить їх для господарів ще дорожче. Вони незалежні і підкреслюють свою «блакитну кров» кожним рухом; для пекінеса спроба посадити його на коліна принизлива. Володіючи спокійним і добродушним вдачею, пекінеси демонструють поблажливе привітність по відношенню до навколишнього світу, але в колі сім'ї для них немає нічого більш приємного, ніж затіяти галасливу метушню. Хоча пекінес не агресивний, він не боїться ні Бога, ні чорта і ніколи не побіжить від ворога, підібгавши хвоста. Він досить витривалий - більш, ніж деякі собаки інших порід, і за ним легко доглядати.    Оскільки пекінеса скинули з п'єдесталів в храмах Китаю, у нього не залишилося іншої мети в житті, крім відданою дружби з господарями. Можна сказати напевно, що пекінеси прекрасно справляються зі своїм завданням.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Собака
Кращий сайт про породу собак Сибірський хаскі. Багато цікавої інформації.
Подарок
Лучшие поздравления на портале Vfarte.ru. Стихи, смс - всё для вас! 
Цікавий україномовний сайт медичної тематики. Відвідуйте медичний портал.