Зовнішній вигляд і здоров'я собаки залежить не стільки від ретельного догляду за шерстю, кігтями, очима та інше, скільки від правильного збалансованого харчування вашого вихованця.
Корм для японського хіна повинен бути більш висококалорійним, ніж для інших собак, тому що ця собака дуже мало їсть і досить багато рухається, навіть не виходячи з квартири. У щоденний раціон хіна має входити багато білка, обов'язково в кормі повинно бути багато кальцію, щодня треба давати собаці свіжі овочі та фрукти (можна цілі, що не різані). Між іншим, самі японці іноді називають хінів "жує собакою". Серед усього різноманіття собачого племені тільки хін має звичку ретельно пережовувати їжу.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ГОДУВАННЯ
До цих пір залишається відкритим питання, який тип корму вибрати?
Серед ветеринарних лікарів, кінологів і просто власників собак існують дві думки:
1.Сухой корм не може повноцінно замінити натуральну їжу;
2.Промишленние корми (консерви і сухий корм) забезпечують повноцінний і жорстко збалансований раціон протягом всього життя тварини з урахуванням її вікових особливостей.
Можливо, ті, хто безапеляційно заявляють про шкідливість сухих кормів, недостатньо інформовані або просто консервативні. Так, натуральна їжа є незаперечним лідером в дієтології. Приручивши дика тварина і створивши залежність його від людини, люди беруть на себе відповідальність за його життя. Але ж годувати собаку натуральними продуктами ще не означає забезпечити їй повноцінне харчування. Не треба бути біологом з науковим ступенем, щоб знати про потреби живого організму в повноцінному білку, вуглеводах, жирах, вітамінах і мінеральних речовинах, які тварина отримує з корму. Потреба собак в поживних речовинах різна і залежить від вікової категорії тваринного, породи, його фізичного стану і від умов утримання. Всі поживні речовини, що входять в раціон годування цуценя або дорослого собаки, витрачаються в якості "будівельного матеріалу" і на покриття енергетичних витрат, тому їжа повинна задовольняти фізіологічні потреби живого організму. Якщо якісь компоненти опиняться в невеликому надлишку, то вони виділяються з організму з фекаліями і сечею або відкладаються в запас у печінці, під шкірою і т.д. Але при незбалансованому годуванні організм не в змозі зберегти сталість обмінних процесів, що призводить до різних патологій.
Якщо ви прихильник натурального годування, прийміть наші поради.
-Співвідношення білкової їжі (м'ясо, риба, субпродукти, кисломолочні продукти, жовток) до рослинної (крупи, овочі, фрукти) в нормі для дорослого собаки має бути 2:1, для цуценяти і щенной суки (крім декількох днів до і після пологів) - 3:1.
-Вся їжа повинна бути кімнатної температури: як гарячий, так і занадто холодний корм викликає захворювання шлунково-кишкового тракту.
-Їжа японського хіна не повинна бути рідкою.
-Вода завжди повинна стояти в легко доступному місці.
-Корм собаки повинен містити солі в 10 разів менше, ніж їжа людини. Сире м'ясо, зрозуміло, солити не треба, а от варені або тушковані овочі - потрібно.
-Кількість натуральної їжі, використовуване в кожне годування, визначається індивідуально. Про правильність обраного раціону ви можете судити по самопочуттю, весняного виду та ступеню вгодованості вашого вихованця.
В якості білкової їжі підійдуть:
- Чи не жирна яловичина, (бажано в сирому вигляді) - не менше 1/3 добового раціону собаки;
- Курка, індичка, біла морська риба, субпродукти (повинні бути добре провареними);
- Різні кисломолочні продукти: сир, кефір, кисле молоко і ін Молоко бажано давати розведеним, а після трьох - п'яти місяців можна взагалі виключити його з раціону, оскільки з віком тварини перестають засвоювати лактозу - молочний цукор, і молоко може стати причиною проносу.
- 1-2 рази на тиждень дорослому собаці можна давати половину вареного жовтка.
Основне джерело не тільки вуглеводів, а й інших поживних речовин рослинного походження - крупи, овочі, а також фрукти.
- Із зернових використовуються: рис, гречка і геркулес (геркулес у деяких собак викликає алергію, в цьому випадку те нього потрібно відмовитися).
- Овочі - як варені або тушковані, так і сирі (сирі овочі можна подрібнювати на тертці і трохи збризкувати рослинною олією, хоча і Целікова добре вимиті або почищені моркву або капустяний лист підійдуть не тільки як іграшка, але і як прекрасна зубна щітка).
- Фрукти - прекрасне доповнення до раціону собаки.
У раціон необхідно включати жири рослинного і тваринного походження, які забезпечать засвоювання організмом жиророзчинних вітамінів (А, D, E, K), поповнять його незамінними (ненасиченими) жирними кислотами і поліпшать смакові якості корму. Враховуючи маленькі розміри японського хіна, жири йому слід додавати в корм в крихітних кількостях.
Вітаміни А, В, D, Е, К та ін і мінеральні речовини:
- Макроелементи (г) - кальцій, фосфор, калій, натрій, магній тощо;
- Мікроелементи (мг) - залізо, цинк, мідь, марганець, йод, селен та ін
Дефіцит або надлишок цих інгредієнтів тягне за собою порушення обміну речовин і розвиток різних патологій. Більшість необхідних мінеральних речовин і вітамінів міститься у звичайній їжі. В якості додаткових, суворо дозованих, мінерально-вітамінних добавок рекомендується використовувати ветеринарні препарати у вигляді порошків або таблеток. Норму вітамінних добавок і мінеральних підгодівлі для японського хіна визначити важко, а надлишок в організмі різних вітамінів і мінералів призводить до важких розладів і захворювань, набагато гіршим, ніж при нестачі тих же вітамінів і мінералів. При правильному збалансованому харчуванні собаки вам доведеться піклуватися про штучні добавках тільки в період зростання цуценя, активної виставкової кар'єри собаки, щенения і подальшого вигодовування потомства сукою.
З усього запропонованого різноманіття продуктів вам доведеться з часом скласти досить одноманітне меню для свого собаки, від якої вона не тільки не постраждає, а навпаки, завжди буде в прекрасній формі і з хорошим апетитом. При складанні повноцінного раціону важливо не стільки кількість білків, жирів, вуглеводів і мінеральних речовин, скільки їх співвідношення. Зміна раціону не бажана.
Категорично забороняється давати собаці будь-якого віку:
- Цукор і продукти, що містять цукор (замініть їх фруктами, а зрідка можна дати собаці трохи меду);
-Свинину (навіть пісну);
-Прянощі, копченості всі без винятку;
-Жирні і наваристі бульйони;
-Всі смажене;
-Ковбасу і будь-які ковбасні вироби (включаючи сосиски) - в них містяться харчові наповнювачі, барвники, ароматизатори та інші хімічні добавки, з якими справляється людський організм, але які зовсім не виводяться з організму собаки. Накопичуючись, вони стають джерелом хвороб.
-Соління і занадто солону їжу;
-Їду з вашого столу (яким би смачним і вишуканим ні ваш вечеря, собаці він не підходить!);-Будь-які кістки (м'ясні, курячі, рибні) - вони небезпечні для життя собаки. Стереотип "собачка з кісточкою в зубах" коштував життя величезній кількості тварин! Собака не може навіть частково харчуватися кістками! Враховуючи особливості породи, хіну можна дати лише замість захоплюючої іграшки свіжу велику сиру яловичу кістка (масел), але тільки на невеликий час і тільки у вашій присутності. Наодинці собаку з кісткою залишати не можна! Розгризаючи кістка, собака може проковтнути великий або гострий шматок і травмувати їм шлунок або кишечник, що може призвести до порожнинної операції і навіть смерті собаки. У будь-якому випадку після поїдання кісток, навіть якщо на цей раз все обійшлося благополучно, у собаки почнеться запор або пронос (можливо з кров'ю), їй обов'язково доведеться кілька днів дотримуватися суворої дієти. Пожалійте своїх улюбленців, свої нерви і гроші і утримайтеся від годування своїх собак кістками!
-Картопля та бобові культури дуже важко перетравлюються всіма м'ясоїдними тваринами. Слід уникати годування собаки цими продуктами, так як вони знижують всмоктування вітамінів групи В.
-Слід звести до мінімуму вживання винограду, родзинок, хурми, інжиру, редиски та редьки. Вони викликають спучування кишечника.
Звертаємо вашу увагу на те, що скласти повноцінний раціон з натуральних продуктів, який відповідав би фізіологічним вимогам організму собаки, досить важко не тільки фізично (наприклад, відсутність часу на придбання продуктів і приготування корму), але іноді і з причин матеріального характеру. Продукти повинні бути свіжими, а використовувані компоненти взаємозамінними за якісним і кількісним складом. Зважте свої сили і вирішіть самі, чим же буде харчуватися ваша собака: натуральною їжею або готовими кормами! Сучасна ветеринарна промисловість випускає безліч консервованих і сухих кормів для собак усіх розмірів і віків. Іноді (наприклад, в тривалій поїздці) вам не вдасться нагодувати свого вихованця їжею домашнього приготування. У цьому випадку можна скористатися ретельно підібраним консервованим кормом. Але ніколи не експериментуйте з харчуванням собаки в дорозі або коли вам колись. Консервований корм можна підмішувати в їжу домашнього приготування. А ось сухий давати поперемінно з натуральним кормом не можна.
Що стосується готових промислових кормів, то організму собаки все одно, в якому вигляді отримувати поживні речовини. Нагадаємо, що собака не володіє витонченим смаком людини. Перевага готового корму в тому, що з добовою порцією тварина отримує повноцінний білок, вуглеводи, жири, мінеральні речовини і вітаміни відповідно до фізіологічною нормою. Безумовно, це дуже зручно і, можливо, трохи дешевше, що і стало причиною такої популярності готових кормів серед власників тварин. Рівень фірми, що виготовляє сухі корми для собак, визначається якістю використовуваних інгредієнтів. Звичайно, хороший корм коштує досить дорого, тому що ціна залежить від вартості продуктів, що використовуються при його виготовленні. Але слід зауважити, що висока ціна не визначає якість корму. І якщо ви збираєтеся "перевести" свою собаку на сухий корм, то слід користуватися маркою тих фірм, які займають провідне місце на світовому ринку. При виборі корму також слід враховувати індивідуальність кожного організму і породні особливості, тому бажано заздалегідь проконсультуватися у ветеринарного лікаря, кінолога або заводчика.
Багато власників, які використовують сухі корми в харчуванні своїх вихованців, допускають ряд помилок, наслідки яких виявляються тільки після тривалого неправильного годування. Ось найпоширеніші з них:
- Неприпустимо будь чергування кормів різних фірм.
- Не можна змішувати корму різних фірм в одному годуванні.
- При годуванні готовим кормом небажано використовувати додатково які-небудь мінеральні та вітамінні добавки, так як цей надлишок порушить баланс обмінних процесів в організмі.
-Не можна заливати сухий корм крутим окропом, тому що при високій температурі руйнується більшість вітамінів.
-Не можна чергувати годування сухим кормом і натуральною їжею.
А тепер, про те, що можна і потрібно додавати в сухий корм:
-Сухий корм зручний тим, що можна нічого не додавати в нього, так як даний готовий продукт забезпечує собаку усіма необхідними інгредієнтами з урахуванням добової потреби в них.
-Переважно годувати собаку сухими гранулами, так як вони чистять зуби. Але якщо собака воліє розмочені гранули, то можна залити корм водою, кефіром, ряжанкою, кисляком (але не молоком).
-У вигляді ласощів собаці можна давати свіжі овочі та фрукти.
-Більшість собак важко утримувати при вільному доступі до сухого корму, так як вони схильні до його переїдання, тому собаку рекомендується годувати у відповідність з рекомендаціями на упаковці.
-Ласощі з натуральних продуктів не повинні перевищувати 20% від добової дози сухого корму!
-Перекладати собаку на корм іншої фірми слід поступово - протягом 7-10 днів: при цьому поступово зменшуючи кількість старого корму в ранкове годування і збільшуючи кількість нового в вечірнє годування, або навпаки.
-Свіжа вода повинна завжди перебувати в межах вільної досяжності собаки.
-Перекладати собаку з натурального корму на сухий (або навпаки) можна лише після остаточного вашого рішення назавжди змінити принцип харчування собаки.
Робити це доведеться поступово (5-15 днів), уважно спостерігаючи за поведінкою організму вашого вихованця.
Веселі очі без патьоків, блискуча шерсть і здорова шкіра під нею, відсутність сумнівно-червоної вовни на лапах будуть найкращим підтвердженням того, що собака отримує добре збалансований корм в достатній кількості.
Строго дотримуючись наших рекомендацій по годівлі, ви ніколи не дізнаєтеся, як непривабливо може виглядати ця чудова собака.

ГОДУВАННЯ ЩЕНЯТИ
До закінчення фізіологічного зростання цуценя бажано дотримуватися зразкової схеми годування:
1,5-2 міс. - 5-6 разів на день;
2-3 міс. - 5 разів на день;
3-6 міс. - 4 рази на день;
6-12 міс. - 3 рази на день.
Не переживайте, якщо щеня добре наїдаючись, відмовляється від запропонованої кількості годувань. Йому можна докласти на одне годування на день менше або зменшити порції, зберігши кількість годувань.
Після однорічного віку потрібно дотримуватися дворазового харчування.
Якщо ви вирішили взяти цуценя у віці 1,5 місяців, годувати його доведеться 6 разів на день. Щоб малюк не залишався голодним, необхідно контролювати кількість корму, який з'їв щеня за одне годування. Не поганим орієнтиром служить поведінка цуценя під час годування: якщо він залишає частину корму в мисці, то слід зменшити кількість їжі, зберігши розпорядок годування. Якщо щеня занадто активно вилизує миску і з не меншим ентузіазмом чекає добавки, то порцію слід збільшити. За одне годування півторамісячний щеня зазвичай з'їдає 40-50 грамів натурального корму.
Якщо ви вирішили годувати свого цуценя готовим сухим кормом, то спочатку рекомендуємо вам протягом двох тижнів пропонувати йому спеціальні консерви для маленьких цуценят, що випускаються кожної поважної фірмою з випуску сухих кормів, і лише потім переходити на сухий корм цієї ж фірми. Малюкові можна починати пропонувати консерви для цуценят вже з 1,5 місяців (у цьому віці щеня з'їдає 120-150 грамів консервованого корму на добу). Консерви можна розім'яти з молоком. Ближче до кінця другого тижня потрібно починати підмішувати в консерви розмочені гранули сухого корму, поступово зменшуючи вміст консервів і збільшуючи кількість розмочених гранул в кормі цуценя. Якщо щеня відразу став цікавитися сухими гранулами, а не розмоченими, то додавайте в консерви сухі гранули. Якщо щеня до 2 місяців, перейшовши з консервованого на сухий корм, важить 1 кг, він повинен отримувати приблизно 55гр сухих гранул на добу. Не забувайте, що свежея вода повинна постійно перебувати в межах вільної досяжності цуценя! Сухий корм слід вибирати відповідно до віку цуценя, але завжди однієї і тієї ж фірми, дотримуючись вказівок по годівлі на упаковці.
Приблизний раціон з натуральної їжі цуценяти у віці від 1,5 до 2 місяців:
1-е годування: сир, розбавлений молоком або кефіром;
2-е годівля: молочна каша (добре розварені, символічно підсолені гречка або рис, але не манка, попередньо розмелені в кавомолці);
3-е годівля: сире м'ясо (дуже дрібно нарізана яловичина, але не фарш);
4-е годування: сир з молоком або кефіром;
5-е годівля: молочна каша;
6-е годівля: сире м'ясо.
Між годуваннями повинні проходити більш-менш рівні проміжки часу, на ніч робиться приблизно 8-годинну перерву. 1-2 рази на день в їжу можна додавати відварну курку або відварну яловичину. Біле м'ясо курки або очищену від грубих жив яловичину слід подрібнювати і додавати, наприклад, в кашу. Але ніколи не треба давати цуценяті курку або варене м'ясо в чистому вигляді, так як щеня напевно відразу ж відмовиться від усіх інших необхідних йому продуктів. Один раз на тиждень можна дати цуценяті? частина вареного жовтка.
Свіжа вода завжди повинна стояти в досяжному для цуценя місці.
У віці від 2 до 3 місяців малюка переводять на 5-разове годування, збільшивши порції. Не хвилюйтеся, якщо щеня, добре наїдаючись, встигає поїсти тільки чотири рази на день. Молочну кашу потрібно поступово замінювати кашею на заздалегідь звареної і подрібненої яловичині. Але сире м'ясо і сир необхідні цуценяті і раніше.
З 3 до 6 місяців цуценя можна годувати 4 рази на день, поступово вводячи в його раціон спочатку тушковані овочі і варену рибу, а потім і сирі овочі і фрукти. З цього віку з раціону можна повністю виключити молоко, але сир і кисломолочні продукти необхідні собаці до старості.
Слід знати, що у собаки у віці з 4-х до 7-ми місяців існує період "всеїдності", тому всі корисні, але незвичайні для собаки продукти (зелень, часник, ягоди та ін.) Повинні бути введені в раціон собаки саме в цьому віці.
З 6 до 12 місяців цуценя годують 3 рази на день.
Навряд чи у вашого вихованця буде хороший апетит, якщо миска з його кормом варто постійно. Або собака буде дуже товстою, або, що швидше, взагалі відмовиться від їжі, вимагаючи її заміни або шматків з вашого столу. Наберіться терпіння і рішучості: миска з кормом повинна стояти не більше півгодини. Якщо собака відмовляється від їжі - приберіть миску. Наступний раз собака повинна отримати корм за розпорядком. Часто власники годують своїх собак не раціонально, а емоційно. Ніколи ніяких частувань з вашої тарілки! Не переживайте, собака не володіє витонченим смаком людини. Але, володіючи чудовим нюхом, ці розумні створення деколи "відчувають" своїх безхарактерних власників, не доторкаючись до запропонованої їжі і чекаючи її заміни або подачки зі столу господаря. Не варто пропонувати собаці іншу їжу, інакше вона буде вередувати постійно. Не допускайте непоправних помилок, які не балуйте в їжі свого улюбленця. Наберіться терпіння і витримайте характер: якщо собака хоча б кілька разів нічого не отримає до наступного годування, надалі вона буде їсти все, що їй дадуть. Іноді хін відмовляється від їжі, якщо він переляканий, нервує, ревнує або перезбуджена. У цих випадках убирание миски не принесе жодних результатів. Собаку потрібно приголубити, поговорити з нею. У кожного господаря японського хіна знайдеться багато способів переконати поїсти свою засмучену собаку. Наприклад, можна посипати їжу чим-небудь смачним (шматочками вареної печінки, курки, тертим нежирним сиром і т. д.). Але дуже важливо не допускати таких ситуацій регулярно.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Собака
Кращий сайт про породу собак Сибірський хаскі. Багато цікавої інформації.
Подарок
Лучшие поздравления на портале Vfarte.ru. Стихи, смс - всё для вас! 
Цікавий україномовний сайт медичної тематики. Відвідуйте медичний портал.