Походження породи: Китай
Патронаж: Великобританія
Дата публікації діючих стандартів: 26.03.2009
Призначення: собака - компаньйон
Класифікація FCI: Група 9 Собаки-компаньйони і той-породи. Секція 8 Японський хін і Пекінес.
Без робочих випробувань
Загальний вид: За виглядом нагадує лева, з уважним і розумним виразом. Маленький, добре збалансований, помірно кремезний, з великим почуттям власної гідності та значущості. Будь-які ознаки труднощі дихання за будь-якої причини або неможливість вільного руху не допустимі і повинні бути серйозно наказані. Кількість шерсті - не багато.
Поведінка / Темперамент: Безстрашний, відданий, трохи гордовитий, але не боязкий або агресивний.
Голова: Досить велика, пропорційно ширша, ніж глибока

Черепна частина:
Череп: Помірно широкий, між вухами плоский і широкий, що не куполоподібний, широкий між очима.
Стоп: виражений
Лицьова область: Чорна пігментація обов'язкова на носі, губах і навколо очей.
Ніс: Не надто короткий, широкий, ніздрі великі та відкриті. Легка складка, переважно переривається, може поширюватися від щік до перенісся у формі широкої перевернутої "V". Складка ніколи не повинна закривати очі або ніс. Звужені ніздрі або важка складка над носом неприпустимі і повинні попередньо доглядадися.
Морда: Повинна бути виражена, але може бути відносно короткою і широкою. Міцна нижня щелепа.
Губи: Губи на одному рівні. Зуби і язик не повинні бути видні; так само губи не повинні приховувати добре розвинене підборіддя.
Очі: Чисті, круглі, темні, блискучі і не надто великі. Без явних проблем.
Вуха: серцеподібної форми, на рівні верхньої лінії черепа, щільно прилягають до голови, їх довжина не виходить за нижню лінію морди. Мають довгу форму, що прикрашає шерсть.
Шия: коротка і товста.

Корпус: Відносно короткий з явно вираженою талією
Лінія верху: Рівна.
Груди: Широкі, з добре вигнутими ребрами, опущені між передніми кінцівками.
Хвіст: Високо посаджений, щільно прилеглий, трохи вигнутий над спиною на будь-яку зі сторін. Прикрашений довгою шерстю.

Кінцівки:
Передні кінцівки: Щодо короткі, товсті, з масивним кістяком. Абсолютно істотна разумность.ПЛЕЧІ: плече дивляться назад і органічно вливаються в тіло.
Лікті: Близькі до тіла.
Передпліччя: Кістки передніх кінцівок можуть бути трохи зігнутими між зап'ястями і ліктями, що вміщають ребра.
Зап'ястя: Трохи похилі, сильні, поставлені не дуже близько один до одного.
Передні лапи: Великі і плоскі, що не круглі. Можуть бути трохи розгорнуті назовні. Надмірно розгорнуті назовні лапи мають бути попередньо оглянуті ветеренаром.
Задні кіецівки: Задні ноги сильні, з добре розвиненою мускулатурою, але помірно легше, ніж передні кінцівки. Занадто близько розташовані один до одного задні кінцівки повинні бути попередньо оглянуті ветеренаром.  Помірні кути колінних суглобів (ангуляція). Абсолютно істотна розумність.
Коліна: добре виражені
Скакальні суглоби: міцні, низькі
Плюсні: Сильні, при огляді ззаду паралельні
Задні лапи: великі, плоскі, не округлі, спрямовані вперед.
Хода / Рух: Характерно повільна, велична, розгойдується в області фронту (роллінг). Типові рухи не повинны бути сплутані з перекатом, викликаним слабкістю плечей або будь-яким іншим показником, що демонструє відсутність міцності. Будь-яка слабкість плечей або ліктів, або будь-який показник відсутності міцності лап і зап'ястків повинні бути оглянуті ветеренаром. Рух не повинен бути ускладнений наявністю занадто рясної вовни.
Шерсть: Помірно довга, пряма з гривою, що не тягнеться за плечі, що формує комір навколо шиї. Основна шерсть жорстка з густим, м'яким підшерстям. Зачесаного на вухах, з заднього боку кінцівок, хвості і лапах. Довжина і обсяг шерсті не повинні не тільки не ускладнювати рух собаки, але і не приховувати форму тіла. 
Окрас: Всі кольори та відмітини допустимі і рівноцінні, крім альбіноса або печеного забарвлення. Party-colours повинні бути рівномірно розподілені.
Розмір / Вага: Ідеальна вага не перевищує 5 кг для псів і 5,4 для сук. Собаки повинні виглядати маленькими, але при піднятті дивно важкими.
Важкі кістки і міцні, добре складене тіло є основоположним для породи.

Недоліки: Будь-яке відхилення від вищесказаного потрібно злічити недоліком і серйозність, з якою він повинен бути розцінений, знаходиться в точній пропорції до її вираженості і впливу на здоров'я і добробут собаки.
Дискваліфікуючі вади: Агресивність або надмірна боязкість. Будь-яка собака, що демонструє фізичні або поведінкові відхилення повинна бути дискваліфікована.
NB: ПРИМІТКА: кобелі повинні мати два нормальних яєчка, повністю опущених в мошонку
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Собака
Кращий сайт про породу собак Сибірський хаскі. Багато цікавої інформації.
Подарок
Лучшие поздравления на портале Vfarte.ru. Стихи, смс - всё для вас! 
Цікавий україномовний сайт медичної тематики. Відвідуйте медичний портал.